Chojnice Team Cup

W CharzykoWACH (!!! ;) ) byliśmy od poniedziałku (16/07) na zgrupowaniu przed regatami drużynowymi, które odbywały się w weekend (21-22/07). Codziennie schodziliśmy na wodę, trenując nie tylko wyścigi drużynowe, ale głównie flotowe. Uczyliśmy się wykonywać ładne zwroty i przede wszystkim pływać na zmianach! Po południu natomiast staraliśmy się udoskonalić naszą technikę w wyścigach właśnie drużynowych.
Na regaty zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. YKP Nivea Team Gdynia w składzie Mikołaj Staniul (kapitan) z samymi dziewczynami, a mianowicie – Ola Melzacka, Marta Weiss, Hania Dzik i ja – Agnieszka Urbaś. Druga drużyna, czyli po prostu YKP Gdynia 2 występowała w składzie – Wiktor Kamiński (kapitan), Maja Micińska, Agata Wiśniewska i Rafał Szymczak. Prawie wszyscy byliśmy raczej mało doświadczeni, ale mimo wszystko staraliśmy się wypaść jak najlepiej.
W regatach startowało 12 drużyn. Niestety pierwszy wyścig przyszło nam płynąć właśnie ze sobą (YKP Nivea 1:0 YKP Gdynia 2). Emocje były bardzo różne. Od złości, przez smutek, aż po wielką radość. Dostaliśmy się do złotej grupy, a druga drużyna trafiła do srebrnej, którą ostatecznie wygrała – Brawo!
Nam natomiast pomimo nieco kontrowersyjnych decyzjach sędziów udało się zająć dobre 3 miejsce!
Szkoda, że w sezonie jest tak mało regat drużynowych, bo nie mamy okazji sprawdzić się przed MP, które odbywają się pod koniec września również w Charzykowach.

Niestety nie mam żadnych zdjęć z regat :(. Gdy jakieś pojawią się na stronie postaram się je tu umieścić. :) Żeby nie było za pusto niżej wstawiam zdjęcie z Mistrzostw Europy, o których Lidka bardzo fajnie pisała na swoim blogu (lidia.sails.pl)!

Skomentuj

Komentarze

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*