Zgrupowanie w Chorwacji..

Od ponad tygodnia jestem już w domu po zgrupowaniu w Chorwacji (06/11 – 19/11). Nie obyło się bez „przygód”. Między innymi w drodze do Chorwacji, jakoś w połowie drogi (Brno, Czechy) zepsuł się jeden z samochodów. Co więcej jego naprawa mogła potrwać dosyć długo.. Zgrupowanie rozpoczęło się więc raczej nerwowo. Ostatecznie część osób (Marta, ja, Borys, Lemur, Staszek, Pilar i Tytus) wyruszyła drugim busem w dalszą drogę, a reszta nocowała w hotelu w Czechach.

Z Tatą Marty i Panem Kolegą za kierownicą dotarliśmy do Mali Lošinj gdzie wystartowaliśmy w trwających cztery dni regatach – od czwartku do niedzieli (reszta grupy dojechała w sobotę). Ścigaliśmy się tylko trzy dni, bo w niedzielę wiatru było za dużo i od samego rana wywieszone było „Ap nad A”.

Jedna rzecz szczerze nas zaskoczyła. Chorwaci podzielili nas na dwie grupy, z tym że według rankingu. Żeby było bardziej zrozumiałe: jedną grupę tworzyło pierwszych sześćdziesięciu zawodników z rankingu, a drugą reszta – czyli coś w rodzaju naszej grupy „B”. Co więcej do lepszej grupy trafiłam tylko ja i Mikołaj Silny z JKKP, gdyż brałam udział w ME. Mikołaj został najprawdopodobniej pomylony z Mikołajem Staniulem, a Lemur który startował w MŚ nie został „odnaleziony”.

W każdym bądź razie wyniki prezentują się następująco:
„I GRUPA”
klasyfikacja ogólna
1. Ivona Ercegovac, JK Split, Split
2. Sara Muješić, Vega, Pula
3. Mare Milić, Horizont Poreč

klasyfikacja dziewcząt
(tu raczej niespodziewane 3 miejsce, 21 ogólnie)
1. Lucija Laković, Clivo Sailing Club
2. Lin Pletikos, Burja Izola
3. Agnieszka Urbas, Poljska

„II GRUPA”
1. Mikolaj Jaworski, Poljska
2. Michal Pilarczyk, Poljska
3. Krzystof Bykovski, Poljska

Z Mali Lošinj przenieśliśmy się do Zadaru gdzie trenowaliśmy z JKW Poznań i JKKP. Mieliśmy również regaty „POLSKI PUCHAR ZADARU 2013″.

Wyniki:
1.Tytus Butowski
2.Mikołaj Silny
3.Borys Bielecki

4.Aga Urbaś
5.Asia Trejter
6.Kacper Ludwiński

W ostatni weekend wzięliśmy także udział w kolejnych regatach, w Zadarze. Niestety nigdzie nie udało mi się wyszukać wyników, ale z tego co pamiętam to: Lemur zajął 3 miejsce ogólnie; Marta 1 z dziewczyn, 5 ogólnie; ja zajęłam 2 z dziewczyn, 6 ogólnie; Tytus 1 do lat 12, 4 ogólnie; Majka 3 z dziewczyn do lat 12.

Na koniec jeszcze „zdjęcie grupowe” :)

Skomentuj

Komentarze

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*